AKADEMIA MAŁEGO PRZYRODNIKA
Po co zebrom paski? Ile kropek ma biedronka? Dlaczego flamingi są różowe? Czemu sosna ma igły? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na powyższe pytania, sięgnijcie koniecznie po najnowszą serię z wydawnictwa Jedność. „Akademia Małego Przyrodnika” pomoże odkryć tajemnice natury, wykształci małych znawców świata roślin i zwierząt, zaszczepi pasję do czerpania pełnymi garściami z szerokiej, popularnonaukowej wiedzy.
Po co zebrom paski? Wiem wszystko o zwierzętach
Na początek – spora dawka informacji o zwierzętach. Ta ogólna część poprowadzi małego czytelnika od głębin morskich po górskie szczyty i pozwoli zaznajomić się z gatunkowym bogactwem tego królestwa. Zaglądamy na rafę koralową, odkrywamy świat płazów i budujemy własny ministaw. Obserwujemy pandy wielkie, odwiedzamy Arktykę i poznajemy najróżniejsze sztuczki stosowane przez zwierzęcych bohaterów tej części. Czy wiecie, w jaki sposób pancernik chroni się przed drapieżcami? Kto żywi się skorpionami? Gdzie żyją srebrne mrówki? Prawdziwa lawina ciekawostek czeka na odkrycie i zaostrza apetyt na pozostałe, bardziej szczegółowe tomy z tej serii.
Ile kropek ma biedronka? Wiem wszystko o owadach
Od ogółu do szczegółu. W tym tytule zapoznajemy się z fascynującym światem owadów. Odkrywamy owadzie zdolności, prowadzimy obserwację wodnych bezkręgowców, budujemy karmnik dla motyli i uczestniczymy w lekcji owadziej samoobrony (taktyka strzela bombardiera robi wrażenie!). Nie zabrakło nauki o celebrytach z bezkręgowej rodziny: pszczołach, pająkach, mrówkach i motylach. Kamuflaż, budowa domów, życie rodzinne, żywienie… Prawdziwy kalejdoskop tematów. Jeśli macie w domu małego entomologa, koniecznie pokażcie mu ten popularnonaukowy tytuł. Będzie zachwycony!
Dlaczego flamingi są różowe? Wiem wszystko o ptakach
Czas na odwiedziny w barwnym i rozśpiewanym ptasim królestwie. Przyglądamy się budowie gniazd i polowaniu. Obserwujemy rodzinę sikorek i mocno kibicujemy młodym, które uczą się latać. Jest rozkładówka poświęcona budowie karmnika. Są strony dotyczące ptactwa wodnego. Odnajdujemy odpowiedź na pytanie tytułowe – już wiemy, dlaczego flamingi są różowe! Jest część o ptasich drapieżnikach, podróżnikach, nurkach i biegaczach. Od rajskich ptaków po pingwiny cesarskie. Bogactwo gatunków oszałamia, a ciekawostka goni ciekawostkę.
Czemu sosna ma igły? Wiem wszystko o drzewach
Prawdziwy znawca przyrody powinien posiadać wiedzę zarówno o zwierzętach, jak i o roślinach. Ostatnia część „Akademii Małego Przyrodnika” spieszy z informacjami o drzewach. Nie zabrakło krótkiego wykładu na temat fotosyntezy. Jest część poświęcona drzewom liściastym. Poznajemy świat dżungli, podziwiamy moc pnia, wczytujemy się w ciekawostki o drzewach wiecznie zielonych. Podziwiamy kwitnące wiśnie i zadzieramy głowy do góry, aby objąć wzrokiem potężne sekwoje. Przyglądamy się korzeniom i uczymy się sadzić drzewa. Zielone tajemnice są na wyciągnięcie ręki!
Gorąco polecam Wam tę arcyciekawą serię. Oprócz sporej dawki wiedzy oferuje kilka propozycji zabaw i działań do wykonania. Uwielbiamy tego typu książki. Popularnonaukowych ciekawostek i publikacji nigdy dość!
Po co zebrom paski? Wiem wszystko o zwierzętach
Ile kropek ma biedronka? Wiem wszystko o owadach
Dlaczego flamingi są różowe? Wiem wszystko o ptakach
Czemu sosna ma igły? Wiem wszystko o drzewach
Seria: „Akademia Małego Przyrodnika”
Tekst: Polly Cheeseman
Ilustracje: Iris Deppe
Tłumaczenie: Sławomir Stodulski
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 48
#wydawnictwoJedność #Jedność #AkademiaMałegoPrzyrodnika #Pocozebrompaski #Ilekropekmabiedronka #Dlaczegoflamingisąróżowe #Czemusosnamaigły #współpracabarterowa