Tag: seria detektywistyczna

ŚLEDZTWO OD ŚWIĘTA. FAŁSZYWY EKOLOG. LEPKIE RĄCZKI

„„Śledztwo od święta” to lekka jak piórko, niezwykle przyjemna seria detektywistyczna dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Pełen humoru tekst obfituje w zadziwiające wydarzenia, w których bierze udział siedmioletnia Klara – niezwykle utalentowana detektyw. Bystre oczy dziewczynki nie przegapiają żadnej wskazówki na miejscu śledztwa. Wytrenowany umysł błyskawicznie kojarzy fakty. Takiej wspólniczki nie powstydziłby się sam Sherlock Holmes! Klara jest świetna w racjonalnym myśleniu, wyciąganiu wniosków i łączeniu danych. Pomaga rozpracować sprawy z Krzakiem-Łobuzem oraz Lodowym Przestępcą, a czytelnik nie tylko obserwuje jej poczynania, ale ma również okazję pobawić się osobiście w detektywa. Musi tylko uważnie przestudiować kolejne przesłuchania i rozwiązać zagadkę, zanim zrobi to Klara.”

Czytaj więcej

ZŁODZIEJ W SOKOLE GÓRSKIM

„Gdy byłam mała, mieliśmy w domu makietę kolejową. Uwielbiałam te chwile, gdy cały dywan w naszym pokoju pokrywał się torami, stacjami, zajezdniami i wiaduktami. Budowa oraz właściwe podłączanie wszystkich elementów pozostawały w rękach taty i brata. Mnie przypadała w udziale najprzyjemniejsza część – zabawa! Zmienianie wagonów, ładowanie tych, które przewoziły jakieś towary, przełączanie zwrotnic… Z sentymentem wspominam te chwile. Być może dzięki temu wciąż tli się we mnie ukryte zamiłowanie do tej tematyki. Z tego powodu z nieukrywaną przyjemnością zanurzyłam się w lekturze nowości od wydawnictwa Tekturka. Gdy „wkroczyłam” już do wagonów Sokoła Górskiego, nie mogłam z nich wysiąść przed dotarciem do zakończenia tej wciągającej książki. Pierwsza część serii „Przygoda w pociągu” pochłonęła mnie bez reszty.”

Czytaj więcej